Кожен день десятки іноземців звертаються до мігрантів з консультаційних центрів у Польщі з численними питаннями про легалізацію в Польщі. Ми зібрали найбільш популярні і опублікували їх разом з відповідями.

Який правильний спосіб підрахувати дні, що використовуються під час безвізовому перебування?

Безвізовне перебування в Польщі є короткостроковим і становить не більше 90 з 180 днів. На практиці це виглядає так: прикордонники підраховують дні вашого перебування за останні 180 днів. Якщо у вас було 90 днів між поїздок в Шенгенських країнах, вам не потрібно рахувати 180 днів-після цієї перерви ви знову маєте право перебувати в Шенгенській зоні протягом 90 днів. Слід пам'ятати: при розрахунку попередніх днів короткого перебування враховуються всі дні перебування на підставі візи с, віза і дозвіл на проживання, якщо ви перебуваєте в іншій Шенгенській країні, ніж той, в якому були видані документи.

Чи можна перебувати в Польщі без обов'язкового в'їзду в країну походження на безвізовий режим з біометричним паспортом після закінчення терміну дії польської візи типу D?

Так. Якщо Польська в'їзна віза була польською національною візою типу D, і якщо у вас є біометричний паспорт, ви можете продовжити ваше перебування в Польщі в рамках безвізовий режим, за умови, що ви ще не використовували ліміт дозволеного днів.

Чи можна подорожувати, якщо Процедура легалізації в Польщі не закінчена (карта використовується), але паспорт проставляється?

За ст. 108 іноземців закон від 12 грудня 2013, перебування іноземця в Польщі вважається законним з моменту заяви на проживання. Підтвердженням надання комплекту документів є штамп, який ставиться в проїзний документ (паспорт). Якщо ви маєте дійсну візу або дозвіл на проживання або біометричні паспорти і невикористані безвізові дні після подачі документів, ви можете подорожувати. Якщо причини перебування в Польщі, згадані вище, більше не дійсні, ви можете спокійно перебувати в країні, в очікуванні рішення оформити картку. Крім того, печатка дає вам право безпечно повернутися до вашої країни походження до завершення процедури легалізації. Тим не менш, штамп не дає вам права на перетин Шенгенської кордону, тобто ви можете увійти в Польщу назад тільки після отримання візи.

Чи можна змінити місце роботи і роботодавця в процесі легалізації в Польщі?

Так, звичайно. Якщо ваша мета перебування в Польщі полягає в роботі, але ви хочете змінити роботодавців, і процес легалізації ще не завершена, ви можете це зробити. Необхідно написати заяву про зміну роботодавця, зібрати всі необхідні документи від нового роботодавця і перенести їх у відповідний губернаторне відомство. Тобто Ви повинні принести новий пакет документів, що стосуються нового місця роботи.

Що робити, якщо ви хочете змінити свого роботодавця після отримання посвідки на проживання?

Рішення про надання картки на роботу працівника включає в себе дані про роботодавця, вказує на яку роботу іноземець буде робити, обсяг робіт і розмір зарплати. У цьому випадку, коли ви зміните роботодавця, ви повинні подати заяву на отримання картки знову. Більше того, якщо ви втратите свою роботу, у вас є 15 днів, щоб повідомити про вашу місцеву роботу, і 30 днів, щоб знайти нову роботу. За цей час ви повинні не тільки знайти нового роботодавця, а й зібрати новий пакет документів для легалізації в Польщі. Невиконання цих спроб може негативно позначитися на подальших спробах отримати картку. Якщо іноземець отримав посвідку на проживання, на який вам не потрібен дозвіл на роботу, ви можете змінити роботодавця стільки, скільки хочете, не повідомляючи про це особи та заміну картки.